Doplňková kotlíková dotace vyčerpána

kouř.jpg Už tři minuty po odstartování doplňkové krajské kotlíkové výzvy bylo dnes (1. 3.) vyčerpáno všech 55 milionů korun, poprvé mohli žadatelé posílat také elektronické žádosti. Peníze jsou určeny přednostně pro žadatele z první (loňské) výzvy, kteří se ale tehdy už nevešli do balíku přidělených EU, teprve pokud něco zbude, dostane se i na nové žadatele.


Šlo ovšem pouze o výzvu doplňkovou a určenou jen pro tepelná čerpadla či kotle na biomasu. Velká nová výzva bude vypsána krajem zřejmě v létě. Moravskoslezský region bude zvýhodněn a proti původní avizované částce přes 400 milionů korun by MŽP mělo vyčlenit 900 miliónů korun. Nebude už ale zřejmě možné měnit kotel na tuhá paliva opět pouze za tuhá paliva – podmínky kraj ještě upřesní.

Karviná se opět chystá na informační kampaň pro karvinské majitele domků a tak jako vloni bude možné ve městě získat prakticky až 100% podporu, protože město se k EU, krajské a státní dotaci připojí svými 10%. ,,A opět nabídneme bezúročné půjčky všem, kteří nebudou mít na předfinancování výměny kotle. Opravdu už nyní apeluji na všechny majitele domků – využijte už v nejbližším letošním kole nabízených dotací, je to jedinečná šance,“ zdůrazňuje primátor města Tomáš Hanzel.