Extrémní jezdci v Karviné se těší na střechu nad hlavou

hala.jpg Bývalá hala drátoven v Karviné – Novém Městě se rychle proměňuje v azyl pro bikery, skateboardisty a in-line bruslaře.


hala.jpgHalu vytipoval přímo místní Wheel club, město ji koupilo a nyní finišuje s opravami. Extrémní jezdci přitom ještě vloni trénovali na venkovním prostranství pod krytým bazénem – tam ale už plochy ani překážky nevyhovovaly a především kvůli bezpečí musel být areál uzavřen.

Opravovaná hala už má téměř komplet vyměněné opláštění. Bylo nutné nahradit ocelové konstrukce novými a zčásti je nová i střecha – hala byla v poměrně špatném stavu. Bude instalováno nové osvětlení a bude-li přát počasí, mohla by být hala do zimy i natřena.  „Až práce dokončíme, mohli by si bikeři začít připravovat vybavení. Wheel clubu by měl být nájemcem objektu,“ upřesnil investiční náměstek primátora Jan Wolf (ČSSD).

„Halu budeme využívat celoročně k freestylovým sportům jako jsou scootering, jízda na bmc bikes, skateboardu, nebo in-line bruslení. „Jsme rádi, že jde o halu a překážky budou kryté, chráněné před různými přírodními vlivy,“ pochvaluje si člen Wheel clubu Karviná Tomáš Janík).

Pravidelně má halu v budoucnu využívat zhruba čtyřícítka lidí a přijít sem budou moci i zájemci z řad veřejnosti. Kryté haly pro extrémní sporty jsou u nás stále spíše ojedinělé.