Měsíc čtenářů nabídne besedy, výstavy i dílny

DSC_0817.jpg Březen, měsíc čtenářů je již tradiční akce, do které se Regionální knihovna Karviná zapojuje. 


Na programu budou například besedy, jako třeba Klub dyskusyjny ve Středisku polské literatury v Karviné-Fryštátě nebo Kouzelný svět knih aneb Z kapsáře Vašich knihovnic v literárním salónu mizerovské pobočky. Šikovné ručky jistě potěší dílny, které si připravilo Oddělení pro dospělé čtenáře, kde se bude tvořit bonbonový strom a Oddělení pro děti a mládež, kde budou tvoři záložky do knih, obojí v Mizerově.

 U příležitosti 180.výročí vydání knihy Císařovy nové šaty proběhne také Večer s Andersenem, a to ve Středisku polské literatury ve Fryštátě a ve Středisku knihovnických a informačních služeb v Mizerově. Dojde i na popularizaci předčítání, pomocí Celé Česko čte dětem, tentokrát s Lukášem Pavláskem v Oddělení pro děti a mládež v Novém Městě a projektu Babička čte – odpoledne s knížkou ve Středisku polské literatury.

 Do ulic opět vyrazí knižní policie, a to 15. března a bude obdarovávat kolemjdoucí, kteří u sebe budou mít knihu. Jako již tradičně dojde i na Odpoledne poezie, které ve spolupráci s knihovnou pořádá Obec Slováků v Karviné.