Vzhledem k velmi pozitivním zkušenostem s projektem a zároveň se zájmem dále navýšit účinnost této metody, byla v roce 2015 započata spolupráce na mezinárodní úrovni. V květnu loňského roku proběhla pod záštitou MV ČR konference v Žilině (SK), které se zúčastnili také zástupci karvinské městské policie. Slovenskou stranu forenzní značení zaujalo na tolik, že zvažuje možnost profinancování projektu s úmyslem zapojení se do jednotné databáze společně s ČR.
Od roku 2015 se živě zajímá o možnost zapojení do tohoto projektu také polský partner (městská policie - Straż Miejska Jartrzembie Zdrój) a v průběhu roku 2016 byly vytvořeny podmínky pro možnost rozšíření forenzního značení do Polska.
Výsledkem úsilí byla dnešní schůzka v sídle Městské policie Karviná, při které se sešli zástupci dodavatele softwarové platformy (databáze), dodavatele materiálu pro značení, zástupce ministerstva vnitra, Městské policie Karviná a Straży Miejskej w Jastrzębie-Zdroju, kteří finalizovali postupy a přístupy do databáze tak, že v nové cyklistické sezóně započne značení a registrace také v Jastrzębiu-Zdroju. "Tímto se tento projekt stává evropským, což považujeme za velký úspěch protože jde o první plně funkční databázi jízdních kol, invalidních vozíků a jiných předmětů s přesahem do evropského prostoru," okomentoval ředitel Městské policie Karviná Petr Bičej.